Блог колектора Задати питання

У банках більше може не бути кешбеку

13.11.2020 в 20:20

У банках більше може не бути кешбеку

Кешбек є одним з численних способів залучення нових клієнтів для банківських установ, а також мотивування вже наявних користувачів, які є держателями платіжних карток. Однак дану технологію бонусів можуть повністю витіснити і заборонити ряд законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України.

Сума до:15 000 грн.
Ставка:1,65%
Термін:До 65 днів
  • Позики до 15 000 грн за 7 хвилин
  • вік 18-75
  • без застави
  • Тільки паспорт і ІПН
  • На карту будь-якого банку України
  • Без поручителів
  • Ставка - 1,65% в день
  • Цілодобово

Для початку потрібно розібратися, яких видів бувають кешбек і в чому полягають їх основні відмінності. Є два види кешбек:

  • класичний банківський кешбек;
  • небанківська модель кешбек.

Інтерчейндж – це особлива комісія, на якій побудований класичний банківський кешбек. Суть даної операції полягає в тому, що клієнт оплачує все необхідне карткою певного банку в терміналі, встановленому іншим банком. Банк-еквайєр в такому випадку здійснює на користь банку-емітента платіж за кожну транзакцію. В середньому, сума такого платежу не перевищує 1,5%, але в деяких випадках може доходити до 1,8%.

Дана операція має на дуже просту і ясну мету. Якщо банк в рамках своєї програми лояльності хоче заохотити свого клієнта, то він може перерахувати частину даних коштів на рахунок користувача. Прямий кешбек, таким чином, не може перевищувати 1,5% в Україні. Як повідомляє експерт, така операція є досить слабким мотивом для клієнтів, щоб відмовитися від карти одного банку на користь іншого. Потрібно враховувати ще й той факт, що добра половина покупок громадян України є витратами на продукти харчування і не становить більше 500-600 грн, в середньому.

Важливо також зазначити, що програми лояльності лягають на плечі клієнтів банку в будь-якому випадку. На даний момент споживачі, які не користуються кешбек, платять тим, що змушені шукати більш вигідні банківські пропозиції. Наприклад, споживачам доводиться стикатися з такою проблемою, як більш висока вартість товарів і послуг.

Приблизно те ж саме відбувається в разі, якщо банки відмовляють громадянам у кредиті, і їм доводиться звертатися в мікрофінансові компанії з проханням взяти кредит 5000 гривень. Багато громадян, що зіткнулися з відмовою банків, шукають рішення на стороні, задаючись питанням: де взяти кредит без офіційної роботи? МФО дають відповідь на дане питання, але при цьому замовчують про деякі підводні камені укладених угод.

Небанківський тип кешбек побудований на тому, що торговець сторонньої маркетингової майданчика повинен заплатити винагороду за залучення нового споживача. Особливо част такі пропозиції зустрічаються на просторах інтернету. Але потрібно бути гранично обережними: за такими схемами дуже часто ховаються шахрайські плани і махінації. Клієнтам варто остерігатися занадто вигідних пропозицій, щоб не опинитися в пастці шахраїв.

Даним питанням всерйоз занепокоїлися в Верховній раді України, як зазначає експерт. У жовтні 2020 го року було розроблено два законопроекти з різницею всього в два тижні. Вони передбачали обмеження комісії інтерчейндж для всіх, без винятку, фінансових установ, на даний момент функціонують в Україні. Сюди входять як банки, так і небанківські установи. У 2022 ому році міжбанківська комісія повинна буде знизитися до 0,3%, як то кажуть в першому законопроекті. Але ось другий законопроект пропонує менш радикальне рішення, що приймає до відома більший проміжок часу для змін: комісія до 2023-ому році повинна буде знизитися тільки до 0,9%.

1,4% – ось сумарна комісія банку-еквайра для бізнесу, в той час як на даний момент вона становить 2-3%, в середньому.

Поки що складно зрозуміти, чи буде схвалений даний законопроект. У тому випадку, якщо перший законопроект знайде відгук в парламенті, і його схвалять, то модель кешбек буде повністю знищена в країні. Вона більше не буде зацікавлювати клієнтів через маленького і невигідного винагороди.

Оновлено:
17.04.2021 в 17:15
Сподобалася стаття?
Очень плохоНеудовлетворительноУдовлетворительноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...