Фіктивні фінансові проекти. Список сумнівних компаній на сайті НКЦПФР
Фінансова сфера України 2020 року перебуває на порозі змін. Йдеться не тільки про ухвалення профільного законодавства, регулятор ринку отримав повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами. Велика увага приділяється також захисту прав споживачів фінансових послуг. Зокрема, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку стала публікувати список тих інвестиційних проєктів, які можуть виявитися сумнівними. Пресслужба НКЦПФР повідомила про це рішення 10 серпня 2020 року. Сумнівними було визнано ті інвестиційні проєкти, мета яких – заволодіти грошовими коштами українців, заманюючи їх обіцянками про відсутні фінансові проєкти, а також організації, що ведуть свою діяльність без супровідних документів.
Список сумнівних проєктів можна подивитися на офіційному сайті НКЦПФР.
Наразі в списку представлено 17 компаній, і він постійно оновлюється. Сюди відносять проєкти, що обіцяють пасивний прибуток або будь-який інший дохід сумнівного походження. Не варто плутати ці організації з фінансовими компаніями, що видають швидкі кредити й пропонують рефінансування прострочених мікропозик. Основна діяльність комісії – запобігання та припинення порушень, які виникають на ринку цінних паперів, тобто НКЦПФР опікується винятково інвестиційними проєктами та брокерськими компаніями й не стосується питань мікрокредитування.
Найпопулярніший займ
Сума до: | 15 000 грн. |
---|---|
Ставка: | 0.1% |
Термін: | До 30 днів |
- вік 18+
- На будь-яку банківську карту
- Гроші через 20 хвилин
- Дострокове погашення без комісій
- Тільки паспорт і ІПН
- Без довідок та поручителів
- Можливість оформити кредит з поганою кредитною історією
Ознаки фіктивності інвестиційних проєктів
Робота НКЦПФР побудована на вивченні відкритих джерел інформації та офіційних веб-сайтів організацій на приналежність їх до шахраїв. Ознаки, за якими компанії потрапили до списку НКЦПФР:
- Введення громадян в оману і навмисне створення ризикових ситуацій для втрати грошових коштів, користуючись фінансовою неграмотністю громадян (яскравий приклад – Український народний банк, перший у списку на офіційному сайті Комісії з цінних паперів).
- Обман потенційних інвесторів і надання неправдивої інформації.
- Зловживання своїм становищем на ринку фінансових послуг.
- Обман клієнта популярними бінарними онлайн-платформами, які обіцяють небувалий виграш при обмеженому ризику.
- Уявна обіцянка великого доходу (500% річних і більше) після фактичної передачі компанії всіх активів клієнта. Яскравим прикладом є компанія FTC, яка досі веде свою діяльність, а на її офіційному сайті залучено 7700 клієнтів.
- Неправдиві обіцянки інвестицій у цінні папери, які знаходяться за кордоном (наприклад, у США).
- «Вигідні» угоди при обміні CFD на акції, випущені в США, Німеччині та Швейцарії.
- Інвестиції в підтримку національного виробника, наприклад – випуск власного месенджера, який має окупитися за кілька років.
- Пасивний дохід у 15-20% при використанні коштів клієнта для фінансових інвестицій. За фактом такі компанії обманним шляхом заволоділи не тільки персональними даними, а й банківськими рахунками всіх своїх клієнтів.
- Безстроковий депозит, який дає високий інвестиційний дохід – до 1,5% щодня. Клієнти компанії можуть повернути свої кошти в будь-який момент, але за фактом – далеко не в повному обсязі.
- Фінансові піраміди, які успішно існують і донині.
- Брокери, що працюють без ліцензії.
Дані НКЦПФР свідчать, що щорічно українці втрачають сотні мільйонів гривень, беручи участь у подібних проектах. Серед причин потрапляння українців на вудку заповзятливих шахраїв виокремлюють не лише фінансову безграмотність населення та нерозважливу поведінку інвесторів, а й існування прогалин у законодавчій базі, що не охоплює всіх сфер фінансового ринку України і дає життя так званим «сірим зонам».
Найпопулярніший займ
Сума до: | 20 000 грн. |
---|---|
Ставка: | 0,01% |
Термін: | До 180 днів |
- Оформлення за 8 хвилин
- без застави
- Вік 18-75 років
- неофіційно працевлаштованим
- цілодобове оформлення
- Перерахунок відсотків при достроковому погашенні
- Перша позика 0,01%, а максимальна сума до видачі - 20 000 грн
Як інвестору вберегти себе?
Перш за все, потенційні інвестори повинні адекватно оцінювати рекламну пропозицію і постаратися співвіднести можливий прибуток з чинними ризиками. Головна проблема полягає в тому, що в разі відмови подібних компаній від своїх зобов’язань, практично неможливо повернути інвестовані в проєкт гроші. Перед інвестицією своїх грошей у потенційно вигідний проєкт, звертайте увагу на список шахраїв на сайті НКЦПФР. Побачити список можна перейшовши за розділами Діяльність/Захист інвесторів/Попередження інвесторам.
Оновлено: