Блог колектора Задати питання

Причини блокування картки та як уникнути неприємних ситуацій?

15.03.2025 в 13:33

У цій статті розглянуто можливі причини, через які банк може заблокувати вашу картку. Причин є декілька, і щоб зрозуміти, чому це сталося, треба врахувати кожну з них у контексті вашої ситуації. Важливо пам’ятати: блокування картки не завжди є поганим знаком. Зазвичай це міра безпеки, яка автоматично активується, щоб убезпечити вас від неприємностей. Банки часто діють за принципом “краще перестрахуватися”, тому можуть блокувати картки через найменші підозри на шахрайство, навіть якщо воно не має місця.

Причини блокування картки

  1. За заявою клієнта. Це одна з найпоширеніших причин. Наприклад, якщо картка була вкрадена, її дані стали відомі стороннім особам або підозрюєте, що хтось може несанкціоновано скористатися карткою. Також картка може бути заблокована через механічні ушкодження чи те, що її забрав банкомат. У будь-якому випадку, власник картки може звернутися до банку і заблокувати її, без додаткових пояснень. Проте, варто пам’ятати: якщо ви не плануєте більше використовувати картку, її потрібно не просто заблокувати, а й закрити рахунок, щоб уникнути несподіваних боргів.
  2. Порушення умов договору. Банк може заблокувати картку через невиконання важливих умов, таких як несвоєчасне сплачування комісії за обслуговування картки чи непогашений кредит. Якщо ви не знаєте причину блокування, перевірте, чи виконали ви всі зобов’язання перед банком.
  3. Підозра на несанкціоноване використання. Банк може автоматично заблокувати картку, якщо система виявить підозрілі операції, які можуть свідчити про шахрайство. Наприклад, транзакція, що була здійснена в Києві, а через кілька хвилин — у Луцьку. Банк може помилитись, але навіть в такому випадку не завадить перевірити ситуацію через контакт-центр і розблокувати картку, якщо це була помилка.
  4. Триразовий неправильний ввід пін-коду. Якщо ви забули пін-код і кілька разів ввели його неправильно, картка буде заблокована. Не переживайте, замовити новий пін-код можна, але за це буде стягнута плата.
  5. Закінчення терміну дії картки. Якщо термін дії картки завершився, вона автоматично буде заблокована. Перевірте дату на картці, щоб переконатися, що це не причина.
  6. Закінчення строку довіреності на додаткову картку. Якщо картку використовує довірена особа, і довіреність на неї закінчилася, картка може бути заблокована. Для розблокування довіреність потрібно продовжити.
  7. Досягнення позичальником певного віку. Для кредитних карт існують вікові обмеження. Якщо картка видана на позичальника, якому виповнилося 60 років (для банків, що мають таку вікову межу), картка буде заблокована, і рахунок працюватиме тільки для погашення боргу.
  8. Виявлення сумнівних операцій. У разі виявлення підозрілих фінансових операцій може бути заблоковано не тільки картку, а й сам картковий рахунок. Це може бути зроблено для запобігання фінансовим втратам.
Читати також:  Ознаки швидкого банкрутства банку

Всі ці фактори можуть стати причиною блокування картки, і для кожної з них існує своє рішення, тому важливо звертатися в банк для з’ясування ситуації.

Автор статті
Александр Мирошниченко
Коллектор с 5-летним стажем
Написано статей
50
Оновлено:
15.03.2025 в 13:33
Сподобалася стаття?
Очень плохоНеудовлетворительноУдовлетворительноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Погодитись