Блог колектора Задати питання

Позбавлення волі за шахрайство з картками

13.10.2020 в 15:29

Під час карантину Національний Банк України зафіксував небувале зростання рівня шахрайства в країні. Тепер шахраї вдаються до нової схеми: вони розсилають банківським клієнтам повідомлення, в яких просять або вимагають здійснити «виплати державної допомоги», після чого отримують особисті дані клієнтів різних банків України. Коли банківські дані виявляються в руках шахраїв, їм нічого не варто більше списати потрібну їм суму з картки. З січня по червень 2020 року, згідно з даними Національного Банку України, кількість шахрайських операцій з банківськими картками клієнтів зросла майже в півтора раза і дійшло до 47,5 тисяч штук. Загальний обсяг склав 86,4 млн грн, збільшившись на цілих 10%. Частка шахрайських операцій становить на поточний момент 0,0048%.

Зрозуміло, ще на початку карантину НБУ опублікував набір способів і заходів, за допомогою яких можна уникнути ризиків і не стати жертвою шахраїв. Банківських клієнтів просять не відповідати на невідомі телефонні номери, не переходити за посиланнями, відправленим невідомими абонементами, навіть якщо ті представляються співробітниками банку. Крім цього, ні в якому разі не можна пересилати комусь свої персональні банківські дані, термін дії карти або її код. Банки, в яких зареєстровані клієнти, мають усю цією інформацією і не потребують того, щоб клієнт зайвий раз пересилав їх. Якщо ж така необхідність з’явиться, то клієнта запросять в банківське відділення, щоб уникнути будь-якого витоку інформації.

Але навіть всі ці заходи не можуть убезпечити людей від шахраїв, що придумують все нові методи грабувати людей. Вішинг, фішинг, скімінг, шиммінг – все це одні із самих останніх способів шахрайства, жертвами якого можуть стати клієнти. Необхідно відзначити, що клієнти можуть стати жертвами подібних махінацій, не тільки бувши клієнтами банків, але також беручи невеликий кредит МФО на відносно короткий термін.

Читати також:  Електронна пошта при позиці: обов'язкова вимога чи формальність?

А тому Національний Банк вирішив розглянути можливість позбавлення волі шахраїв до 1 року і більше. Відповідні зміни в Кримінальному кодексі України вже знаходяться під безперестанною роботою регулятора.

Олександр Карпов, який є директором Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА, у своєму інтерв’ю заявив, що до вступу даних змін в силу шахраям буде загрожувати лише великий грошовий штраф. Як заявив Олександр Карпов у своєму інтерв’ю, в Національному Банку України майже закінчена робота з підготовки нового закону, що стосується платіжних послуг, карткових операцій та платіжних сервісів. Він також висловлював надію, що до кінця вересня текст цього закону з’явиться в фінансовому Комітеті Верховної Ради країни. Через те, що у Національного Банку немає ніякої законодавчої влади, і він не має права надавати законодавчі ініціативи в якості потенційного законопроекту, кілька депутатів повинні будуть внести даний проєкт на розгляд всієї Ради.

Дані заходів вжито у зв’язку ситуацією, що погіршується, пов’язаної з шахрайством з банківськими картами, і Національний Банк сподівається, що більш жорстке покарання, яке засновує стосовно шахраїв, дозволить знизити рівень подібних нелегальних махінацій в країні.

Автор статті
Александр Мирошниченко
Коллектор с 5-летним стажем
Написано статей
50
Оновлено:
14.02.2025 в 11:54
Сподобалася стаття?
Очень плохоНеудовлетворительноУдовлетворительноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Погодитись