Кредит з чорним списком
Багато хто дотепер сперечається про те, чи існує «чорний список» банків. Можна прийти до висновку, що так, існує, бо багато банків обмінюються один з одним інформацією про клієнтів, запідозрених у шахрайстві. Цей список містить ПІБ, паспортні дані, довідку про заробіток і доходи, а також інші дані, що викривають клієнтів в шахрайстві або безвідповідальності стосовно взятих кредитів.
Існує три основних способи отримати кредит, якщо клієнт виявився в «чорному списку» банку:
- Взяти позику в мікрофінансової компанії. Серед плюсів можна назвати відсутність перевірки і практично повна відсутність вірогідності відмови в позиці. Серед мінусів можна виділити високу процентну ставку, стислі терміни позики й невелику суму коштів, що надаються.
- Взяти кредит під заставу. Банки не видають людям, які опинилися в «чорному списку», кредит, через те, що побоюються за свої заощадження. Якщо клієнт оформляє кредит під заставу, він відразу ж змиває всі страхи банку, адже в разі несплати боргу він залишить установі своє майно. Ним може стати автомобіль, квартира, коштовності, облігації, цінні папери та багато іншого. Серед плюсів: висока сума кредиту і практично повна відсутність вірогідності відмови. Серед мінусів можна назвати ризик для самого клієнта, адже в разі несплати боргу він втратить своє майно.
- Залучити співпозичальників або поручителів. Якщо клієнт, який опинився в «чорному списку», приверне поручителя, то це значно збільшить його шанси на отримання кредиту. Мінусом є зіпсовані відносини з поручителем, якщо клієнт все-таки не виплатить кредит, і це доведеться робити його поручителю.
Значно почастішали випадки шахрайства, коли якусь установу вимагає і клієнта передоплату у вигляді комісії, оплати кур’єру або підтвердження його платоспроможності. Єдиною формою оплати є внесення первинного внеску, і ця операція проводиться виключно в банку або іншій установі.
[recommended_content] Оновлено: