Блог колектора Задати питання

Яким категоріям пенсіонерів в Україні підвищили пенсію

16.11.2020 в 14:24

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України, з вересня 2020 го року отримали підвищену пенсію понад 1,5 мільйона пенсіонерів в країні. Марина Лазебная, що займає на даний момент пост міністра соціальної політики України, повідомила, що уряд послідовно підвищує пенсії своїм громадянам. На момент 2020 го року було успішно проведено кілька етапів підвищення пенсії певним категоріям пенсіонерів.

Яким категоріям пенсіонерів в Україні підвищили пенсію

Низькі пенсії є бичем багатьох держав. Навіть ті люди, у яких є повний трудовий стаж, часто виявляються не в змозі жити виключно на свою пенсію. В результаті їм доводиться оформляти мікрокредити або брати в борг у своїх знайомих. Так як багато банків вважають за краще не ризикувати і не надають пенсіонерам кредитів, багато пенсіонерів встановлюють список МФО онлайн на карту, щоб знайти якесь небанківської установи, що дозволяє отримувати кредити пенсіонерам.

Сума до:20 000 грн.
Ставка:0.55%
Термін:До 365 днів
  • сума - кредит до 20 000 грн
  • термін - до 12 місяців
  • оформити не виходячи з дому чи роботи
  • прямо на банківську карту
  • прозорі умови отримання кредиту
  • зручний інтерфейс сайту

В Україні почали поступово вирішувати дану проблему. На даний момент, з вересня поточного року, підвищення пенсії отримали пенсіонери старше 65 років, у яких за плечима 30 років (для жінок) і 35 років (для чоловіків) трудового стажу. Дані зміни стали можливі завдяки тому, що у вересні 2020 го року була також підвищена мінімальна заробітна плата в країні: вона зросла до 5 тисяч грн. В результаті зросла і гарантована з боку держави мінімальна пенсія, яка становить 40% від суми мінімальної зарплати. Тепер пенсіонери отримують не менше 2 тисяч грн на місяць.

Але на цьому Міністерство соціальної політики країни не має наміру зупинятися. Плануються подальші дії, які посприяють покращенню соціальних умов життя пенсіонерів. Серед цих дій:

в січні +2021-го року очікується ще одна реформа щодо підвищення пенсій для певної категорії людей;
так як мінімальна заробітна плата, згідно з проектом Державного бюджету на 2021-ий рік, повинна буде зрости до 6 тисяч грн, то і

  • мінімальна пенсія зросте до 2,4 тисячі грн;
  • уряд запланував на 2021-ий рік 5 етапів підвищення пенсійних виплат;
  • уряд проведе додаткове підвищення відповідно до зростання прожиткового мінімум до кінця 2020-го року, і воно,
  • здебільшого, буде направлено на обличчя, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму.

В міністерство також повідомили, що в липні 2021-го року мінімальна пенсія може скласти 2,6 тисячі грн.

Яким категоріям пенсіонерів в Україні підвищили пенсію

Як заявили в Міністерстві соціальної політики, середня пенсія зросла до 3,4 тисячі грн завдяки комплексній програмі.

Денис Шмигаль, який обіймає посаду прем’єр-міністра країни, заявив, що уряд має намір встановити середню заробітну плату в розмірі 25,5 тисячі грн (відповідно 900 доларів), а пенсію – 8,5 тисячі грн (майже 300 доларів) до 2030-го року . У той же час Верховна Рада ухвалила новий законопроект №3817. Відповідно до даного законопроекту, пенсіонерам буде виплачуватися компенсації за затримку пенсії, а працевлаштованим громадянам – за затримку зарплати.

Важливо відзначити, що однакові пенсійні виплати отримають громадяни країни, ніколи не перебували на офіційній роботі, і ті, хто пропрацював 15 років, що дозволяє їм вийти на пенсію у віці 60 років. Люди отримають право на подібні виплати в різному віці, і вони будуть встановлені на рівні прожиткового мінімуму в країні.

Лідія Ткаченко, яка обіймає посаду наукової співробітниці в інституті демографії НАНУ, в ефірі Українського радіо заявила, що 1,6 мільйона пенсіонерів України, які отримали підвищення, можуть навіть не відчути цих змін. Справа в тому, що під час індексації, проведеної в Україні в травні, було встановлено, що пенсія у людей з великим трудовим стажем не повинна бути менше 2,1 тисячі грн. Люди, які мають зараз повний стаж, отримують зараз саме стільки.

Слова експерта були підтверджені: постановою КМУ з травня 2020 го року розмір мінімальної пенсійної виплати для людей, які мають трудовий стаж не менше 30 років і 35 років (для жінок і чоловіків відповідно), не повинен бути нижче 2,1 тисячі грн.

Необхідно відзначити, що в планах уряду також стоїть питання про індексацію пенсіонерів в майбутньому році і перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Буде продовжена програма виплат людям старше 80 років, які мають трудовий стаж 20 років і 25 років (для жінок і чоловіків відповідно), і буде розпочато нову програму для пенсіонерів у віці від 75 років, що мають повний трудовий стаж.

Оновлено:
02.12.2023 в 15:56
Сподобалася стаття?
Очень плохоНеудовлетворительноУдовлетворительноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...