Блог колектора Задати питання

Як підвищити шанси на схвалення кредиту для вашого бізнесу?

14.03.2025 в 12:04

Малий і середній бізнес часто потребує фінансової підтримки для розвитку. Новачки в бізнесі зазвичай потребують стартового капіталу для започаткування своєї діяльності, а підприємці з досвідом — оборотних коштів для розширення бізнесу, купівлі обладнання, оренди приміщень або оновлення автопарку. Банки готові надати кредити для бізнесменів, пропонуючи різні фінансові продукти, такі як:

  • Кредитні лінії;
  • Овердрафт;
  • Лізинг;
  • Проєктне фінансування тощо.

Вимоги банків до позичальників

Будь-який бізнес несе певні ризики, тому банки хочуть бути впевненими в поверненні коштів і надійності позичальника. При подачі заявки на кредит, підприємцю потрібно надати якомога більше інформації про себе та свій бізнес. Кредитори зацікавлені у деталях фінансового становища компанії, обігу коштів на рахунках та наявності інших боргів. Важливо також пояснити, на що саме будуть використані кредитні кошти і як планується їх повернення.

Чому банки більше довіряють досвідченим підприємцям?

Підприємці, які вже мали досвід кредитування та успішно погасили попередні кредити, викликають більше довіри в банку. Шанси отримати кредит вище у тих, хто працює в таких прибуткових секторах економіки, як торгівля або будівництво. Однак, якщо ваш бізнес пов’язаний з нетрадиційними або малоприбутковими проєктами, шанси на отримання кредиту можуть бути значно знижені.

Проблеми з кредитуванням для новачків у бізнесі

Найбільше труднощів у кредитуванні зазнають ті, хто тільки починає свій бізнес. Відсутність досвіду може призвести до значних труднощів у веденні справ, що підвищує ризики для банків. Саме новачки потребують найбільше фінансової підтримки, але вони часто стикаються з відмовами у кредитах через недостатню кредитоспроможність.

Розмір кредиту та умови кредитування

Позичальник може дізнатися точний розмір кредиту та процентну ставку тільки після детальної співбесіди з банківським менеджером. Оголошені в рекламі умови можуть суттєво відрізнятися від фактичних, тому важливо перевірити усі деталі, перш ніж підписати угоду. Спочатку банк оцінює фінансовий стан бізнесу, перевіряє кредитну історію та наявність ліквідної застави.

Читати також:  Прийнято закон про захист боржників від колекторів

Комісії та додаткові витрати при кредитуванні

Не варто поспішати підписувати договір, навіть якщо ставка виглядає привабливою. Обов’язково уточніть усі додаткові комісії, які можуть бути нараховані за:

  • Розгляд заявки;
  • Відкриття кредитного рахунку;
  • Дострокові виплати;
  • Касове обслуговування тощо.

Також можуть бути додаткові витрати на страхування заставного майна або життя позичальника.

Забезпечення кредиту для підвищення шансів на отримання фінансування

Щоб збільшити шанси на отримання кредиту, позичальник може передати банку заставу. Це може бути:

  • Нерухоме або рухоме майно;
  • Виробниче обладнання;
  • Фінансові кошти на депозиті.

Часто бізнесмени передають в заставу майно, яке вони купують шляхом кредитних коштів. Отримати кредит без застави набагато складніше, і в разі відмови від застави, підприємцю доведеться погодитися на вищу процентну ставку.

Автор статті
Александр Мирошниченко
Коллектор с 5-летним стажем
Написано статей
50
Оновлено:
14.03.2025 в 12:04
Сподобалася стаття?
Очень плохоНеудовлетворительноУдовлетворительноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Погодитись